Spuštění projektu MOJE daně

Vážení klienti,

tímto Vás chceme upozornit na to, že poslední únorový den byl spuštěn dlouho očekávaný projekt Finanční správy s názvem MOJE daně. „MOJE daně“, od slov MOderní a JEdnoduché, mají hlavní cíl nabídnout jednoduché, rychlé a online řešení daňových povinností.

Na portál je možné se dostat přes doménu mojedane.cz. Novinkou je hned první z nabízeného – „Online finanční úřad“, který představuje rozšíření nynější daňové informační schránky, označované jako DIS+.

Po rozkliknutí ikonky online finančního úřadu je možnost se přihlásit do původní DIS, nebo do DIS+ s tím, že původní DIS v podobě, jak jsme ji znali doteď, bude dostupná do 28. 2. 2022.

Pro vstup do DIS+ jsou na výběr tři možnosti přihlášení: se zaručenou identitou (přes NIA), přes datovou schránku, nebo pomocí přístupových údajů přidělených přímo Finanční správou.

V DIS+ je možné zkontrolovat stav jednotlivých daňových účtů (výši dluhů nebo pohledávek vůči správci daně), prohlédnout pohyby na účtech a jednotlivé písemnosti podané správci daně nebo naopak doručené. Nová daňová informační schránka je dále vybavena daňovým kalendářem, kde je možné sledovat různé důležité termíny.

Největší novinkou je možnost učinit podání přímo prostřednictvím této nové daňové informační schránky (DIS+). V DIS+ jsou v nabídce elektronické formuláře, které je možné po vyplnění okamžitě podat jedním kliknutím bez nutnosti další autorizace. Doteď bylo pro podání nutné buď přihlášení do datové schránky, nebo stvrzení elektronickým podpisem. Toto další potvrzení při podání prostřednictvím DIS+ nadále není požadováno díky zabezpečenému přihlášení.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás, prosím, neváhejte obrátit.