28.02.2022

Krátké aktuality 2/2022

Vážení,
přinášíme Vám krátké aktuality za měsíc únor 2022:

  • Formulář daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2021 je již dostupný v aplikaci „EPO“ a na portálu Moje daně (DIS+), informace zveřejnila Finanční správa na svých webových stránkách.

  • Vláda ČR schválila programy na podporu podnikatelů, na které dopadla na konci minulého roku vládní protiepidemická opatření. Pomoc se bude týkat oblastí cestovního ruchu, pořádání akcí a eventů, stravování, ubytován, pořádání akcí či zájezdové dopravy. Jednotlivé programy jsou v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu. Ministerstvo průmyslu a obchodu již zveřejnilo Výzvu „COVID – Adventní trhy“.

  • Ve Sbírce zákonů vyšel zákon č. 26/2022 Sb., o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie onemocnění COVID-19 a o změně zákona č. 520/2021 Sb., o dalších úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii onemocnění COVID-19. Na základě toho je nově možné žádat o krizové ošetřovné i v případě, kdy ředitel školy vyhlásí mimořádné ředitelské volno nebo mimořádné distanční vzdělávání.

  • Dne 28. února 2022 došlo k ukončení původních daňových informačních schránek (DIS). Uživatelé nově najdou všechny své údaje v DIS+, která má kromě původních funkcionalit i mnoho nových funkcí navíc. Finanční správa k tomuto vydala informace na svých webových stránkách. Na přechodnou dobu bude zpřístupněna služba „Nahlížení na vybrané údaje“, která na dobu nejdéle 9 měsíců umožní přistupovat k vybraným informacím z osobních daňových účtů a spisu daňového subjektu.

Michaela Kozminská                                       Kristýna Klabíková
kozminska@edmutilitas.cz                              klabikova@edmutilitas.cz

 michaela-kozminska-23                          kristyna-klabikova-24 

Hledáme posily do týmu
Finanční účetní – zkušenost s IFRS, fondy Více
Asistent/ka auditora, specialista na konsolidace Více