• Jazykový pobyt v Londýně II.

  od Jaroslava Dolejšová | 29. října 2015

  Jak se líbilo naší kolegyni Veronice z účetního oddělení v Londýně na jazykovém a pracovním pobytu, se můžete dočíst zde:

   

  20150911_154

   

  První den, posilněna skvělou anglickou snídaní jsem vyrazila objevit taje města. Jako první jsem se vydala prozkoumat velká britská muzea. Nejdříve jsem zavítala do Přírodovědného muzea, které mě natolik uchvátilo, že jsem zde strávila téměř celý den. Každá z expozic byla něčím originální a jednoduše fantastická, například atmosféru druhohor v expozici dinosaurů doplňovali hlasy zvířat a zvuky divočiny z reproduktorů. V další části se nacházel velký model T-rexe, který se hýbal a vydával zvuky. Byl tak věrohodně vyroben, že většina dětí byla přesvědčena, že dinosaurus je skutečný. Podobná překvapení mě ale čekala i v dalších částech muzea, například simulace zemětřesení, výroba vlastního tornáda, testování paměti a jiné. Plna zážitků jsem v průběhu dalších dní věnovala čas i návštěvě Vědeckého muzea, Národní galerie, Britského muzea, observatoře v Greenwichi a námořního muzea. Každé z muzeí mě něčím překvapilo a všechny z nich byly úžasné.

  Příjemně překvapena jsem však byla i při nástupu do školy. Přístup lektorů a ostatního personálu školy byl velice milý a vstřícný. Systém výuky byl zábavný a současně i praktický. Často jsme nacvičovali různé situace, které nás v průběhu profesního života mohou potkat, jako např. telekonference, prezentace apod. I spolužáci byli velice přátelští a tak jsme spolu trávili mnoho času i po skončení vyučování.

  Poslední týden mého pobytu jsem věnovala práci pro Clarkson Hyde a i zde jsem byla mile překvapena neuvěřitelným přístupem a atmosférou, která ve firmě panovala. I přes drobné překážky plynoucí z mé neznalosti odborných výrazů jsem zvládla zadanou práci dokončit. Značnou zásluhu na tom měl i můj vedoucí William, který mi byl po celou dobu oporou a rádcem.

  Pobyt v Londýně pro mě byl nezapomenutelným zážitkem. Nabyla jsem spoustu nových zkušeností a poznala odlišnou kulturu lidí žijících v Anglii. Děkuji Monice a Daniele, že mi dali tu možnost prožít tyto skvělé 3 týdny, které si budu pamatovat celý život.

  Veronika

  Více fotografií na našem facebookové profilu: https://www.facebook.com/EDMUtilitas/publishing_tools/?section=scheduled_posts